![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4765269
*
nr 476 5269
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2007
kl 17:06:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 14:23:40
1
600 kr
13/7 21:05:01
2
350 kr
13/7 21:05:26
2
450 kr
14/7 15:22:14
3
700 kr
15/7 10:03:08
1
850 kr
16/7 13:20:37
1
Vinnande bud
16/7 15:38:42
3
850 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 476 5269
Pigtittare
1800-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 14:23:40 | 1 | 600 kr |
13/7 21:05:01 | 2 | 350 kr |
13/7 21:05:26 | 2 | 450 kr |
14/7 15:22:14 | 3 | 700 kr |
15/7 10:03:08 | 1 | 850 kr |
16/7 13:20:37 | 1 | Vinnande bud |
16/7 15:38:42 | 3 | 850 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53